Hlavní navigace

Názor k dotazu OČR-dotaz od p.jasné z 24.10. od III - Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10. Tak já to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2018 11:19

    III (neregistrovaný)

    Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
    Tak já to až tak černě nevidím. Sice mi také přidali 6 let a něco k odchodu do důchodu, ale když uvážím jakého věku se dožívaly lidé dříve a nyní, tak je to celkem pochopitelné. Problém je, jak si to vše uspořádat , protože opravdu jsme "sendvičová generace". Ovšem vzhledem k tomu, že dříve se děti rodily 18-20 letým matkách, tak jejich matky také ještě pracovaly. Takže problém s vnoučaty vyřešen - ano , ve svém volnu pomohu, ale nikdo nemůže ode mne očekávat, že kvůli tomu budu upravovat své působení v zaměstnání. Jistě každé prázdniny hlídáme, min. 14 dní dovolené na to padne, pár dní také během roku při nenadálých situacích. Ale zbytek je na rodičích. S péčí o vlastní rodiče je to o dost horší, protože pokud nemáte více sourozenců, aby se péče o ně trochu rozmělnila, tak je to docela zápřah. Ale dříve zase nebylo tolik možností, jako dnes - sociální služby, dovoz obědů, možnost nechat si prát prádlo, výpomoc zdrav. sester. Jen je problém, na všechno myslet trochu dopředu a snažit se ty podmínky pro tohle vytvořit. Všichni víme, jak jde život, ale spousta je nás potom naprosto vykolejených a nepřipravených, pokud nastane situace, o které víme, že může nastat, ale pokud se nás přímo netýkala, tak to šlo jaksi dost mimo nás. Píšu i z vlastní zkušenosti. Bohužel, i já jsem spoustu věcí podcenila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).