Hlavní navigace

Názor k dotazu OČR-dotaz od p.jasné z 24.10. od Kara - Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10. Teda nevím, jestli...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2018 13:06

    Kara

    Re: OČR-dotaz od p.jasné z 24.10.
    Teda nevím, jestli před 20 lety už bylo dané, že se ty důchody tak oddálí, je fakt, že ten čas letí. Nepsala jsem o tom, kde má stát ty peníze na všechno brát, jde spíš o to, kde na to měli brát občané, aby si našetřili tak, aby mohli být z ušetřených peněz doma, než jim dojde věk na státní důchod. A i když šetřili, tak inflace taky udělala svoje. Mimochodem si myslím, že by peníze na dřívější odchody do důchodů i na déle žijící důchodce a nejen na důchodce, ale i na ostatní věci byly, kdyby stát nevyhazoval hromady peněz jinam. Jednak jak se stále dozvídáme, co miliard se ztratí v neznámých i známých kapsách, než dotečou tam, kam mají, a jednak stát se má starat primárně o své občany! Nějaká zahraniční pomoc skutečně potřebným, dejme tomu, ale odtud až potud. Tak se nedivte, že si mnoho lidí řekne, "proč být tak poctivý a trochu třeba nezašvindlovat nemoc, když stát moje odvody doteď vyhazoval. Já si o peníze neřeknu a dostane je jiný". Takže asi tak. Také jsem zažila tu dobu co Vy, žili jsme tehdy tak nějak skromněji, neměly jsme ty věci, co mají maminky dneska, co jsme považovali za standard je dnes považováno za chudobu. Ale já konkrétně a jednoduše píšu o tělesném stavu žen versus pracovním vytížení. Už na začátku jsem psala, že to slýchám kolem sebe, čili to není jen můj názor a pocit. Buď bude manžel schopen ženu uživit nebo jim to k živobytí stačit nebude a pak přijdou na řadu úvahy o tom, jak to udělat, protože zkrátka žena už nemá sílu naplno pracovat (třeba můžou přilepšovat rodičům dobře vydělávající děti). A to nemluvím o mužích, těm se také důchod oddálil o pár let. Myslíte, že takový muž, třeba soustružník, má po 60 stejný výkon jako mladý. Ruce už nejsou tak pevné, pomalu už ani brýle nestačí na ostré vidění mrňavých drážek, zdravotní problémy také přicházejí, někteří v 63 letech už sotva lezou, jak je bolí záda...A to dneska už má ten třiašedesátník důchod, další ročníky ho budou mít později.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).