Hlavní navigace

Názor k dotazu OČR, nemoc, ukončení poměru... od Kara - Re: OČR, nemoc, ukončení poměru... No pokud ví, že...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2018 14:35

    Kara

    Re: OČR, nemoc, ukončení poměru...
    No pokud ví, že má jít na záchod, trefí tam a ví, že se má utřít, tak je to ještě dobré. Ne - dělám si legraci, musí to člověk brát s humorem, jinak bych za chvíli potřebovala pečovatelku i já. Měli jste zkusit odvolání. Ony ty z toho úřadu jsou jak která. Je dáno 10 bodů, co má člověk zvládnout, a ty se vyhodnocují. Ale není to moc objektivní, protože i když se ten člověk např. dokáže sám najíst, tak je o jen o tom, že si dává lžíci do pusy. Ale jídlo si nenachystá, neví, jestli jedl nebo ne nebo co před chvílí jedl, nenapije se sám od sebe...Navíc někdy je úplně mimo, že se musí krmit jak mimino- a to ty pracovnice nevidí. Maminku úřednice viděla asi 3 týdny po dovozu z nemocnice, kdy byla naprosto nic nevnímající ležák, kdy jsme s manželem spávali s ní v pokoji a několikrát na noc ji polohovali a já přebalovala. To trvalo asi 3 měsíce, ale hned jsme začali s masírováním, cvičením a pak i posazováním (ale to byla pořád bez sebe). Pak se to začalo díky tomu lepšit a začala přicházet k sobě, i sama se trochu na posteli hýbat, takže už nebylo potřeba převracet a polohovat, tak jsme se odstěhovali spát nahoru. Na té rehabilitaci a oživení má velkou zásluhu ta moje kamarádka, která pečovala a dochovala svého otce i tchyni. Doktoři tehdy dávali mamince tak 2 měsíce života a kdyby zůstala ležet, tak by to i tak bylo. Jenže jak maminka začala vnímat a být vzpurná, tak to kamarádka přestala zvládat psychicky.. Ale stejně i teď máme v noci dolů otevřeno, abychom v noci slyšeli, kdyby něco.
    Tak jsem se vymluvila. Hezký víkend, za chvíli končím a jedem objet zbytek hrobů a navštívit ještě žijící staré příbuzné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).