Hlavní navigace

Názor k dotazu Příjem z pronájmu parag. 7 a 9 - rozdíl od alen1 - Re: Příjem z pronájmu parag. 7 a 9...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 11. 2018 14:20

    alen1 (neregistrovaný) 185.246.210.---

    Re: Příjem z pronájmu parag. 7 a 9 - roz
    >>>>>>>
    >>>>>>>
    >>>>>>>§7 = DE, §9 = evidenci příjmů a výdajů.
    >>>>>>>§7 = RD v obchodním majetku, §9 = byt nemá v
    >>>>>>>obchodním
    >>>>>>>majetku.

    >>>>>Přebrala jsem účetnictví a tak si to dávám dohromady.
    >>>>>Myslela jsem si že je rozdíl v tom jestli je to v OM.
    >>>>>To poznám tak, že je majetek zařazený a odpisovaný
    >>>>>nebo se to dá zjisti na katastru?
    >>>>>RD i byt je odpisovaný tedy v OM a RD je podle
    >>>>>paragrafu 7 a byt paragrafu 9 tak tomu nerozumím.
    >>>>
    >>>>Na katastru nic nezjistíte. S čím máte problém?
    >>>>Vedete
    >>>>dvě evidence, v každé můžete uplatňovat výdaje podle
    >>>>§24. Jestli má pronajatý majetek vložený v OM nebo ne
    >>>>jeho volba. Evidentně byt vložený v OM nemá - nemohl
    >>>>by
    >>>>danit podle §9.
    >>>Právě že jsem našla, že byt má v účetním programu
    >>>zaevidovaný jako dlouhodobý majetek a od roku 2012 ho
    >>>odpisuje. Tak by to mělo být podle paragrafu 7. A
    >>>minulá
    >>>účetní to má podle paragrafu 9. Tak nevím jestli v
    >>>tom
    >>>nemůže být něco jiného.
    >>
    >>Nejdřív se ptáte na DE, pak že ho má v účetním
    >>programu. Co tedy vede?
    >>Účto - má cenu bytu na účtu 02x?
    >>DE - .. viz. moje předchozí dotazy ..
    >>Nemá v té evidenci i oddělení jednotlivych druhu
    >>příjmu a výdajů pro potřeby zpracování daně z příjmů?
    >>Něco
    >>jako střediska?
    >>Normálně dělám podvojné účetnictví a teď jsem přebrala
    >>DE a jsem z toho zmatená. Jedná se o FO podnikající,
    >>která podniká jako poj. poradce a k tomu pronajímá.
    >Říkám účetnictví, protože je to vedeno v Money S3 -
    >daňová evidence.
    JanoO,
    Üčetnictví a daňová evidence jsou diametrálně odlišné. Daňovou evidenci nelze označovat za vedení účetnictví.
    Trošku resp. dost plavete v tom, co patří do §7 a §9.
    Možná by bylo vhodnější sednout a podívat se do zákona o dani z příjmu do §9 a důkladně ho prostudovat. Pak se ptát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).