Hlavní navigace

Názor k dotazu FO výrobce, prodej -dcera od Jarča. - Re: FO výrobce, prodej-dcera s výdaji % >>Fyz. osoba...

  • 29. 11. 2018 17:40

    Jarča. (neregistrovaný) 77.242.90.---

    Re: FO výrobce, prodej-dcera s výdaji %
    >>Fyz. osoba vyrábí výrobky ze dřeva, je plátce DPH,
    >>vede účetnictví.
    >>Jeho dcera si zřídí ŽL, je neplátce DPH, prodává část
    >>jeho výrobků, vykazuje výdaje paušálem.
    >>Lze takto provozovat (dcera nemá žádné reálné výdaje,
    >>ty má výrobce - tj. surovinu, režijní mat., mzdy) -
    >>existuje možnost, že by to FÚ napadl?
    >>A jaká je reálná šance, že by to zjistil při
    >>kontrole?
    >>
    >>Děkuju za názory.
    >
    >Bude cena mezi FO, vyrábějící výrobky ze dřeva, a jeho
    >dcerou odpovídat § 23 odst. 7)? Tj. bude jí
    >prodávat za cenu, za kterou prodává výrobky cizím osobám?
    >Pokud ano, tak by problém být neměl.
    >
    >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    Právě že žádný prodej mezi nimi nebude. Prostě místo FO bude prodávat jeho dcera - neplátce DPH. Takže na vstupu nebude mít žádný výdaj - ani na nakoupené zboží ani na suroviny.
    Tak proto se mi to nelíbí a ptám se, jestli případná kontrola ať už u dcery nebo u otce může něco zpochybnit. Jestli si může dát dohromady tyto dva subjekty a zjistit, že to není v pořádku ...
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).