Hlavní navigace

Názor k dotazu Odstupné od xJ - Re: Odstupné >>>>Dobrý den, prosím, o radu. V...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 12. 2018 15:07

    xJ (neregistrovaný)

    Re: Odstupné
    >>>>Dobrý den, prosím, o radu. V březnu 2018 byl ukončen
    >>>>PP z organizačních důvodů - nadbytečnost s nárokem na
    >>>>odstupné ve 3 měsíčních platů. Zaměstnání trvalo od
    >>>>r.
    >>>>2015. Zaměstnavatel odstupné nevyplatil, kompenz
    >>>>odstupného dal Úřad práce. V červnu 2018 byl opět
    >>>>nástup ke
    >>>>stejnému zaměstnavateli. Ukončení PP bylo v listopadu
    >>>>2018 z organizačních důvodu - konec zaměstnavatele.
    >>>>Ukončení dohodou s nárokem na odstupné ve výši 3
    >>>>měsíčních platů. Samozřejmě zaměstnavatel opět
    >>>>nevyplatí
    >>>>odstupné, je v insolvenci. Můj dotaz zní, může
    >>>>zaměstnanec
    >>>>opět dostat odstupné ve výší 3 měsíčních platů? Úřad
    >>>>práce chce dát kompenz jen 1 odstupné, na další 2 prý
    >>>>nemá nárok. Je to možné? Ve kterém § najdu, že už
    >>>>zaměstnanec nemá nárok na 3 odstupné, ale jen na 1
    >>>>odstupné. Moc Vám děkuji za poradenství.
    >>>
    >>>§ 67
    >>>Pracovní poměr byl kratší než 1 rok.
    >>

    >
    >Moc Vám děkuji za odpovědi. Výši odstupného beru podle
    >doby trvání PP, kdy zaměstnanec nastoupil znovu do PP
    >v délce, která nepřesahuje dubu 6 měsíců. Takže od
    >toho r. 2015. Úřad práce to nechce pochopit, prý už
    >jednou odstupné bylo vyplaceno a na další nemají nárok jen
    >na max. 1 odstupné. A když se zeptám, kde čerpali tyto
    >info, tak od právníka, ale § neznají.
    >
    Podle Vašeho výkladu by se mohlo vyplácení odstupného opakovat za stejné roky několikrát?
    Např. zaměstnanec má PP od 1.1.2015 do 31.12.2015 s nárokem na jednoměsíční odstupné.
    Druhý PP bude od 1.2.2016 (do 6 měsíců od konce prvního PP ale později než aby musel odstupné vracet) do 31.3.2017 a dostane dvouměsíční odstupné.
    Třetí PP bude od 1.6.2017 ( do 6 měsíců od konce druhého PP ale později než by musel odstupné vracet) např. do 31.7.2018 a dostane trojnásobek odstupného.
    Tak že během let trvání PP od 1.1.2015 - 31.7.2018 dostane odstupné ve výši šestinásobku?
    Např. za rok 2015 dostane odstupné třikrát - v roce 2015,2017,2018.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).