Hlavní navigace

Názor k dotazu Lékařská prohlídka při nástupu od dann - Re: Lékařská prohlídka při nástupu >>>>>Dobrý den, prosím pěkně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 12. 2018 23:55

    dann (neregistrovaný)

    Re: Lékařská prohlídka při nástupu
    >>>>>Dobrý den, prosím pěkně o radu. Při nástupu do
    >>>>>zaměstnání mohu poslat zaměstnance k jeho praktickému
    >>>>>lékaři?
    >>>>>Existuje nějaký formulář, který dává zaměstnavatel
    >>>>>nebo mají lékaři u sebe. Děkuji
    >>>>
    >>>>
    >>>>
    >>>>Na vaši první otázku není možné odpovědět, neboť
    >>>>chybí
    >>>>pro to potřebné informace. Záleží na tom, jakou práci
    >>>>bude zaměstnanec vykonávat a do jaké kategorie je
    >>>>zařazena. Zaměstnance musíte k lékaři poslat s
    >>>>vyplněnou
    >>>>žádostí o provedení pracovnělékařské prohlíkdy. Její
    >>>>obsah je stanoven ve vyhlášce č. 79/2013 Sb. (§ 15).
    >>>>Vhodné je, je-li žádost spojena s lékařským posudkem,
    >>>>který lékař jen vyplní.
    >>>
    >>>No to snad NE. POsudek vydává lékař, tudíž za jeho
    >>>obsah odpovídá on a není v zájmu zaměstnavatele mu
    >>>podsouvat nějaké znění posudku.
    >>Asi byl míněn formulář posudku, ale nechápu, z čeho
    >>je
    >>dovozováno, že je něco vhodné. Já platím, tak se
    >>MUDr.
    >>může obtěžovat, ne?
    >
    >Já to chápu tak, že bylo myšleno, aby zaměstnanec měl
    >sebou již výpis ze zdravotnické dokumentace svého
    >praktického lékaře. Tím se zrychlí celý proces.

    To si nemyslím - píše "Vhodné je, je-li žádost spojena s lékařským posudkem,
    >>>který lékař jen vyplní. "

    Na nás to lékaři také zkoušeli, že oni jen potvrdí. Jak píše VH - jsou za to placeni a zákon říká, že lékař VYDÁ posudek, nikoliv, že potvrdí na námi dodaném formuláři schopnost zaměstnance pracovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).