Hlavní navigace

Názor k dotazu muže zaměstnat syn matku? od jarmiki - Děkuji ! >>>>>>Nyní marodím a čekám na invalidní důchod.Až...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 12. 2018 10:08

    jarmiki

    Děkuji !
    >>>>>>Nyní marodím a čekám na invalidní důchod.Až mi bude
    >>>>>>přiznaný mám se nahlásit na prac. úřad a pak se mohu
    >>>>>>nechat zaměstnat u syna je podnikatel.?
    >>>>>
    >>>>>nic tomu nebrání.
    >>>>
    >>>>Přesně tak. Pracovní poměr nesmí vzniknout pouze mezi
    >>>>manžely (tj. manžel zam-tel, manželka zam-kyně či
    >>>>naopak manželka zam-telka, manžel zam-ec). V
    >>>>případech
    >>>>všech ostatních rodinných vazeb neexistuje - pokud
    >>>>vím-
    >>>>žádná zákonná překážka.
    >>>
    >>>§318
    >>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#p318
    >>Mohu mít související dotaz ?
    >>Jednatel s.r.o. (žádný další společník) zaměstná v
    >>s.r.o. svou manželku. Je to možné ?
    >>Děkuji za odpověď
    >
    >Ano, toto lze. Zamestnavatelem neni manzel
    >(spolecnik), ale s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).