Hlavní navigace

Názor k dotazu Mateřská a brigada od .. - Re: Mateřská a brigada ..........Brigáda - jedná se o...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 2. 1. 2019 23:46

    .. (neregistrovaný)

    Re: Mateřská a brigada
    ..........

    Brigáda - jedná se o pracovní poměr, dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce?

    Pokud jde o dohodu o pracovní činnosti či pracovní poměr, přesáhne odměna či mzda v úhrnné výši za kalendářní měsíc částku 2.500 Kč?

    Pokud jde o dohodu o provedení práce, přesáhne odměna v úhrnné výši za kalendářní měsíc částku 10.000 Kč?
    ..........

    Zaměstnavatel nemůže za zaměstnance zpracovávat a podávat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob. Leda-že by byl zaměstnavatel současně daňový poradce a zaměstnanec ho ke zpracování a podání DAP zplnomocnil. Zaměstnavatel v případě, že ho o to zaměstnanec požádá a včas dodá všechny relevantní doklady, zpracuje zaměstnanci roční zúčtování daně. Což je něco jiného, než Přiznání k dani z příjmu fyzických osob, podávané na Finanční úřad.
    ..........

    Daň vybíranou srážkou podle § 6 odst. 4) ZDP může poplatník (daňový rezident ČR) zahrnout do svého daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém byly příjmy vyplaceny a tak může započítat tuto daň na svoji daň.
    Zákon o daních z příjmů § 36 odst. 7)
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    ..........

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).