Hlavní navigace

Názor k dotazu pořízení zboží z EU od neplátce od MoniV - Re: pořízení zboží z EU od neplátce >>>>>>Dobrý den,>>>>>>teď...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 8. 1. 2019 8:00

    MoniV

    Re: pořízení zboží z EU od neplátce
    >>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>teď jsem se dozvěděla, že pořízení zboží ze
    >>>>>>zahraničí,
    >>>>>>kde firma není plátce DPH se stejně u nás musí zdanit
    >>>>>>dle novely platné od 27.6.2016 a to dle §108 d), ale
    >>>>>>samozřejmě si nesmí toto DPH uplatnit. Takže já
    >>>>>>odevzdám u nás DPH (DPH+KH), ale neuplatním si ho. Má
    >>>>>>s tím
    >>>>>>někdo prosím zkušenosti?
    >>>>>
    >>>>>mimo DPH i KH
    >>>>Jak mimo DPH a KH, když DPH musíme odvést. Podle čeho
    >>>>je to osvobozené?
    >>>>§ 108 Osoby povinné přiznat nebo zaplatit daň
    >>>>d) plátce, >>>>podle tohoto bych usuzovala, že musíme odvést DPH a
    >>>>je
    >>>>jedno jestli ve své zemi je neplátce, nebo je nějaká
    >>>>výjimka, já jsem nic nenašla.
    >>>a co vy vlastně míníte tím plátcem?
    >>>dle ZDPH je plátce osoba reg. k DPH v ČR
    >>>nemáte náhodou na mysli, že váš dodavatel není reg. k
    >>>DPH v jiné zemi EU než v ČR?kterému je osobou neusazenou v tuzemsku,
    >>>>která není registrovaná jako plátce, dodáno zboží s
    >>>>místem plnění v tuzemsku

    >>On není registrovaný k DPH ani v ČR, ani v EU. My
    >>tomu
    >>v ČR říkáme neplátce DPH, ale dle auditora je jedno,
    >>že není plátce ve své ani v naší zemi, DPH podle výše
    >>uvedeného § se musí odvést, ale nelze si ho uplatnit.
    >>Přijde mi to strašně nelogické, kdybyste našli
    >>paragraf
    >>podle kterého nemusím odvádět DPH ani si ho uplatnit,
    >>nebo odvést a uplatnit byla bych ráda, takhle se mi
    >>zboží prodraží.
    >v §108/1/d ZDPH je ale uveden plátce a tím se myslí
    >plátce, který je registrovaný v ČR
    >pokud jste pořídili zboží od osoby nereg. k DPH v JČS
    >EU, pak neuvádíte do přiznání k DPH
    >
    >váš auditor je daňový poradce?
    Ano je.
    Já chápu větu, že povinný k dani je §108/1d) plátce (já-odběratel), kterému je osobou neusazenou v tuzemsku, která není registrovaná jako plátce (dodavatel z EU), dodáno zboží s místem plnění v tuzemsku.
    Samozřejmě budu ráda, když DPH nebudu platit. Nikde na netu jsem nenašla příklady, nebo podrobnější vysvětlení tohoto paragrafu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).