Hlavní navigace

Názor k dotazu Pobyt v cizině a RP od Kara1 - Re: pobyt v cizině a RP Do něj jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 1. 2019 20:13

    Kara1 (neregistrovaný)

    Re: pobyt v cizině a RP
    Do něj jsem se samozřejmě dívala nejdříve a z něho právě nejsem moudrá. Nebo jsem nenašla vše...podmínka trvalého pobytu a bydliště v ČR musí být splněna u oprávněné osoby a u dítěte...
    Trvalý pobyt budou mít stále všichni zde. Syn bude ve FR zaměstnán rok, pak se vrátí do svého stávajícího zaměstnání v ČR. Snacha s dětmi bude nějakou dobu tam, pak přijede do ČR (očkování, prohlídky...), pak zas odjedou za ním atd. Snacha je nyní na RD (poměr v ČR na dobu neurčitou), pobírá RP. Pro úplnost dodávám, že v ČR má snacha příjem z pronájmu, který zahrnuje do přiznání. Má tedy na něco vliv střed životních zájmů? Jak dlouho by v tom roce měla žít s dítětem v ČR? Když odjede, tak neví, za jak dlouho a na jak dlouho přijede do ČR. Co je považováno za dlouhodobý a co jen krátkodobý pobyt v zahraničí? To není nikde specifikováno. Nebo to zde má nahlásit, aby úp zkontaktoval kvůli rp úřad francouzský?(pokud tam tedy RP mají). Poradí někdo prakticky?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).