Hlavní navigace

Názor k dotazu Výdajový paušál od lenak - Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná >>Dobrý den!>>OSVČ pracuje jako...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 1. 2019 12:56

    lenak (neregistrovaný)

    Re: Výdaje procentem z příjmů_živn.volná
    >>Dobrý den!
    >>OSVČ pracuje jako zahradník a v ŽL má uvedeno:
    >>Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví,
    >>rybářství....
    >>Spadá do paušálu 80% nebo 60%?
    >>Pokud bude danit paušálem, tak musí o to žádat FÚ?
    >>Děkuji
    >
    >Jedná se o živnost volnou, OSVČ může uplatnit výdaje
    >procentem z příjmů dle § 7 odst. 7) písmeno b) ZDP
    >
    >/ 60 % z příjmů ze živnostenského podnikání; nejvýše
    >lze však uplatnit výdaje do částky 600000 Kč, .. /
    >
    >https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
    >
    >Finanční úřad není zapotřebí žádat o možnost uplatnění
    >výdajů procentem z příjmů. Je to zcela na rozhodnutí
    >poplatníka.
    >Děkuji moc!
    A když z této činnosti uplatní 60% a má ještě pronájem, tak tam uplatní 30% . je to takto v pořádku? Děkuji

    >
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).