Hlavní navigace

Názor k dotazu Potvrzení-srážková daň-jak do přiznání od .. - Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná >Prosím o radu. Poprvé...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2019 20:48

    .. (neregistrovaný)

    Re: Potvrzení-srážková daň-jak do přizná
    >Prosím o radu. Poprvé mám před sebou Potvrzení o
    >zdanitelných příjmech ze závislé činnosti... a o sražené
    >dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně. za
    >1-12/ 2018
    >Úhrn příjmů 69.500
    > vyplacené 69.500
    > pojistné neuvedeno
    >úhrn skutečně sražené daně 10.425
    >
    >Pani byla a stále je na rodičovské dovolené, růžové
    >prohlášení nepodepsala, takže srážková, nevím, proč
    >nepodepsala, ale mohla, že. Měla jen jednoho
    >zaměstnavatele.
    >V potvrzení uvedeno, že bylo vydáno pro účely postupu
    >podle § 38 d odst. 4.
    >Zkusím dát do přiznání, nevím zatím, jak to vyjde, ale
    >žádné slevy na poplatníka nelze uplatnit, že.


    Důvod, proč podle Vás nejde uplatnit žádné slevy na poplatníka?


    >Mám dotaz, při DPP i DPČ lze podepsat prohlášení a
    >využít slev, že.
    >
    >Přečetla jsem si, že
    >Dodatečně přihlédne plátce k uvedeným skutečnostem při
    >ročním zúčtování záloh, a to i v případě, byla-li daň
    >z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti vybrána
    >srážkou podle zvláštní sazby daně, prokáže-li poplatník
    >rozhodné skutečnosti pro poskytnutí slevy na dani
    >podle § 35ba nebo na daňové zvýhodnění a nejpozději do 15.
    >února roku následujícího po uplynutí zdaňovacího
    >období a učiní-li prokazatelně v této lhůtě prohlášení k
    >dani podle odstavců 4 a 5.
    >
    >Ale s tím se nedá už nic dělat, že.
    >Poslední dotaz, je možné při rodičovské mít i dva
    >pracovní poměry a výdělek bez omezení?
    >Děkuji
    >Janek..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).