Hlavní navigace

Názor k dotazu Má nárok na dovolenou? od nik123 - Re: Má nárok na dovolenou? >>>>>>>>>prosím o radu -...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2019 8:57

    nik123 (neregistrovaný)

    Re: Má nárok na dovolenou?
    >>>>>>>>>prosím o radu - mám tu zaměstnance, který nastoupil k
    >>>>>>>>>2.1.2019 na HPP, v lednu 5 dní marodil, poté měl 4
    >>>>>>>>>dny
    >>>>>>>>>neplacené volno. Následně v únoru marodil 16 dní, k
    >>>>>>>>>21.2.2019 byl pracovní poměr ukončen ve zkušební
    >>>>>>>>>době.
    >
    >
    >>>>>>A ještě, když se mu stal pracovní úraz na pracovišti
    >>>>>>-
    >>>>>>v daný den opracoval 3 hodiny, od tohoto dne má taky
    >>>>>>RDPN - jak v tomto případě postupovat?
    >>>>>
    >>>>>ZP § 216
    >>>>> doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku
    >>>>>pracovního úrazu vzniklého při plnění pracovních
    >>>>>úkolů nebo
    >>>>>v přímé souvislosti s ním, se pro účely dovolené
    >>>>>posuzuje jako výkon práce.
    >>>>
    >>>>Děkuji - takže když marodil s úrazem 16 dní
    >>>>(kalendářních) + odpracoval pouze 3 dny za únor, tak
    >>>>stejně
    >>>>nedosáhl zmiňovaných 21 dní/měsíc. Takže nárok tedy
    >>>>zaniká? Rozumím tomu správně?
    >>>
    >>>Ty pracovní dny, promaroděné v důsledku pracovního
    >>>úrazu, se počítají pro výpočet nároku na dovolenou
    >>>jako
    >>>odpracované. Napište, 1) zda má rozvržení pracovního
    >>>doby od pondělí do pátku nebo jiné
    >>>2) od kdy do kdy trvala lednová nemoc a zda tato byla
    >>>v důsledku pracovního úrazu či ne
    >>>3) od kdy do kdy měl neplacené volno
    >>>4) od kdy do kdy trvala únorová nemoc a zda tato byla
    >>>v důsledku pracovního úrazu či ne
    >>
    >>3) neplacené volno od 21.1.-24.1.
    >>4) únorová nemoc v důsledku úrazu od 5.2. do 20.2.
    >
    >V lednu odpracoval 13 dnů a v únoru 15, protože
    >neschopnost v důsledku pracovního úrazu se počítá jako doba
    >odpracovaná.
    >
    >Celkem tedy 28 dnů, má nárok na 1/12 za 21
    >odpracovaných dnů, ve vašem případě 1,5 dne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).