Hlavní navigace

Názor k dotazu Dovolená a nařízené čerpání - prosím od III - Re: Dovolená a nařízené čerpání - prosím A co...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 3. 2019 6:57

    III (neregistrovaný)

    Re: Dovolená a nařízené čerpání - prosím
    A co takhle si pročíst ještě předchozí § zákoníku práce ? Ten o písemné formě opravdu pojednává - viz zde

    § 217

    (1) Dobu čerpání dovolené je povinen zaměstnavatel určit podle písemného rozvrhu čerpání dovolené vydaného s předchozím souhlasem odborové organizace a rady zaměstnanců tak, aby dovolená mohla být vyčerpána zpravidla vcelku a do konce kalendářního roku, ve kterém právo na dovolenou vzniklo, pokud v tomto zákoně není dále stanoveno jinak. Při určení rozvrhu čerpání dovolené je nutno přihlížet k provozním důvodům zaměstnavatele a k oprávněným zájmům zaměstnance. Poskytuje-li se zaměstnanci dovolená v několika částech, musí alespoň jedna část činit nejméně 2 týdny vcelku, pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce čerpané dovolené. Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).