Hlavní navigace

Názor k dotazu Firemní nákupy z ebay apod. bez dokladů od emil2 - Doklad z Alliexpresu ani Ebay (takový jak jsme...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2019 11:25

    emil2 (neregistrovaný)

    Doklad z Alliexpresu ani Ebay (takový jak jsme zvyklí tady doma nebo z eu) jsem nedostal ještě nikdy. Jen printscreeny objednávek a po dodání v lepším případě aspoň štítky obálek balíčků, v horším jen výzvy z pošty k vyzvednutí nebo jen printscreeny ze sledování zásilek. Jedná se o samé drobné zásilky materiálu bez cla a DPH v objemu do 10t/rok, jedna hromadná objednávka na 5 položek, každá od jiné firmy = nejméně 5 dodávek (obálek). Většinu fyzických osob i jednatelů jsem ukecal aby si to kupovali soukromě, protože rozpočítání zálohové platby 30USD na 4 balíčky a jejich zaevidování je stojí stejně jako ta dodávka.
    Podle BÚ zaúčtuji platby jako zálohy na materiál a pohledávku za Alli/ebay. Pak k nim sháním objednávky. Pak je zapíšu do excelu abych věděl, jak jednotlivé dodávky ocenit. Pak sháním doklady k přijetí. Na jejich základě je zaúčtuju do spotřeby a závazek proúčtuju se zálohou. Když není záloha dočerpaná předám info a čekám co bude. Zkrátka magořina. A pak mi jednatel řekne, že mu vrátili peníze za nedodanou zásilku na jeho soukromý účet :).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).