Hlavní navigace

Názor k dotazu Nákup traktoru z EU plátcem DPH - kurz? od vladík - Pro DPH se použije kurz ČNB ke dni...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 6. 2019 21:37

    vladík

    Pro DPH se použije kurz ČNB ke dni vzniku povinnosti přiznat daň, vede-li DE může pro stanovení PC použít jednotný kurz dle § 38 ZDP nebo může použít kurzy ČNB uplatňované dle ZÚ ( tedy sám si stanoví jaký kurz bude používat-denní, pevný na určité období, jak to mohou dělat účetní jednotky ), v DE se žádné kurzové rozdíly neevidují, bude brát cenu, kterou skutečně zaplatil

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).