Hlavní navigace

Názor k dotazu Zaručená mzda od tomas_ruprecht@centrum.cz - Dobrý den, díky za rychlou reakci. Jasné v tom...

Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 21. 6. 2019 11:55

tomas_ruprecht@centrum.cz

Dobrý den, díky za rychlou reakci.

Jasné v tom zákoně je uvedeno že se poměrově ZVYŠUJE hodinovka, takže logicky jsem si odvodil, že těch 16 280 Kč zůstává stejné u všech variant 40; 38,75 a 37,5 hod, kde je to natvrdo zkráceno zákonem.

On tam má uvedeno nahoře, že je to ta základní mzda těch 16 000 Kč. Odměny, myslím, nemáme - mrknul bych se do výplatnice, ale mám ji v zaheslovaném PDFku a už si z hlavy nepamatuju heslo - zjistím behěm dne v práci a kdyžtak Vám písnu, jak to máme s těma odměnama - páč já myslel, že zákon říká, že ten základ musí být 16 280 né součet fix + variabilní.

Ono to ani nedává logický smysl, kdyby byla třeba variabilní složka 500 Kč a základ 16 000 Kč - to by znamenalo, že je to pseudovariabilní, prootože z toho pětikila by vždy 280 Kč byl zaměstnavatel bez ohledu na okolnosti vyplatit a variabilní složka ta reálná by byla 220 Kč - ale proč by to do háje zaměstnavatel dělal? Že by musel myslet na to, že každý měsíc, když vyplatí odměnu <280 Kč (Při základu 16 000 Kč), tak by musel navýšit základ, aby to v součtu dalo 16 280 Kč? :-)

Nic, valím do hokny, večer se ozvu a díky za spolupráci - já večer dodám fakta :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).