Hlavní navigace

Názor k dotazu Exekuce na dlužné výživné + další exekuce od Kara1 - Prosím Vás, pište tečky za číslicemi. Když neuděláte...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 7. 2019 15:57

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Prosím Vás, pište tečky za číslicemi. Když neuděláte tečku, zcela to mění význam. Např. 2 znamená dvě, zatímco 2. znamená druhá. Jistě máte na mysli 3. třetinu nebo 2. třetinu, ale tak, jak jste to napsala, by 3/3 znamenaly tři třetiny a 2/3 znamenají dvě třetiny. Je to matoucí, pište to správně.
  Takže Vámi uvedené 2/3 znamenají dvě třetiny. Takže pořadí:
  1. nepřednostní exe
  2. dlužné výživné
  3. přednostní exe

  1. třetina půjde na úhradu nepřednostní, 2. třetina plus částka zabavitelná bez omezení půjde na úhradu dlužného výživného. 3. třetina se nesráží nikdy.
  Když bude dříve splacena nepřednostní pak obě třetiny plus částka bez omezení půjde na úhradu dl.výživného. Když bude dříve splaceno dl. výživné, pak na jeho místo postoupí ta přednostní.
  V době, kdy měl ještě tu přednostní (doručenou 12.11.18) jste měla 1. třetinu posílat na úhradu této a 2. třetinu plus částku zabavitelnou bez omezení posílat na úhradu dlužného výživného (protože exekuce na výživné ve 2. třetině předbíhá všechny přednostní, i když je doručena později, než ty přednostní).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).