Hlavní navigace

Názor k dotazu Potvrzení o zaměstnání od Kiki - Děkuji za odpověď. Akorát pracovní neschopnost vznikla 13.7. 2019...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2019 18:35

Kiki (neregistrovaný) ---.starnet.cz

Děkuji za odpověď.

Akorát pracovní neschopnost vznikla 13.7. 2019 až po skončení pracovního poměru, ten skončil 8.7.2019.

Předpokládala jsem, že potvrzení o DPN nepůjde vůbec přes bývalého zaměstnavatele, jelikož už nejsem v pp a onemocněla jsem v ochranné lhůtě. Mam nohu v sádře, cca ještě 3 týdny.. .Takže budu 14 dní zadarmo a od 15 dne budu mít nárok na nemocenskou. - sama si vyřídím komunikaci s OSSZ. Takhle by to nešlo? Omlouvám se ,ale ještě jsem nikdy neschopenku nepotřebovala a nikdy jsem se nesetkala s pracovní neschopnosti do sedmi dnů od ukončení pp.

Jestli bude muset jít "neschopenka "přes zaměstnavatele, přestože už u něj nepracují, tak to si nemocenskou raději odpouštím.
    Je s ním strašná domluva.

ELDP a potvrzení o zdanitelných příjmech raději písemně žádám, ačkoliv nečekám že bude hned.
    Zaměstnanci, kteří ve firmě již od září 2018 ve firmě nepracují, ELDP obdrželi až v červnu 2019. Proto, raději žádám už teď.

Děkuji za upřesnění při postupu s neschopenku.

Děkuji mockrát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).