Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o pracovní činnosti od Kara1 - Zda jde nebo nejde o ZMR se určuje...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 8. 2019 11:52

  Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Zda jde nebo nejde o ZMR se určuje podle znění, toto se nikde ve smlouvě neuvádí. Podle znění (maximálně 20 h týdně) se bude jednat o ZMR (důležité je to slovo "maximálně", nejde totiž předem určit, kolik h odpracuje a kolik si vydělá = že si vydělá aspoň 3000 Kč).
  Pokud vyjde odměna do 2999, nebude se srážet ZP ani SP. Je v evidenci ÚP, takže je pojištěna státem, ZP tedy řešit nemusí. Přihlašovat ji nebudete.
  Pokud by byl výdělek 3000 nebo více, bude odvod SP i ZP. Přihlásíte ji na OSSZ, a to dnem uzavření smlouvy. A už zůstane přihlášená až do ukončení DPČ, i kdyby příště 3000 nedosáhla.
  Na ZP ji přihlásíte pro ten měsíc, ve kterém 3000 dosáhla. A když příští měsíc zase nedosáhne, tak ji zpětně odhlásíte. Pak zase dosáhne, tak příhlásíte a tak pořád dokola.
  Např. nastoupí 1.9., v září vydělá do 2999 Kč. Nikam ji nehlásíte, nic se neodvádí. V říjnu vydělá 3000 nebo více, v listopadu méně a v prosinci zase více.
  Tzn. v říjnu odvod bude, v listopadu ne a v prosinci zase ano.
  Na OSSZ ji přihlásíte dnem 1.9.
  Na ZP ji přihlásíte dnem 1.10., odhlásíte dnem 31.10. a zase přihlásíte dnem 1.12. - a dál se uvidí, kolik si vydělá v lednu.
  Co se týká daně, tak pokud nemá jinde podepsané daňové prohlášení, podepíše ho u vás, vypočítaná dań bude zálohová a po uplatnění slevy bude daň nulová.
  Pokud nepodepíše prohlášení, tak do 3000 Kč včetně bude daň srážková, 3001 a více bude daň zálohová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).