Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o zvyšování nebo prohlubování kvalifikace? od III - Nevím přesně co máte na mysli - dálkovým...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2019 8:21

    III (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Nevím přesně co máte na mysli - dálkovým doděláním vyhlášky 50. Podle vyhlášky 50/1978 Sb. se dělají různé zkoušky, a to např. na § 6, 8 atd.
    Při složení zkoušky z § 9 získá osvědčení k provádění revizí vyhrazených elektrických zařízení.
    Jde ale o formu kurzu, musí splňovat určitý stupeň vzdělání v oboru a mít stanovený počet roků odborné praxe (vše je uvedeno ve vyhlášce 50/78).
    Čili v žádném případě nejde o zvyšování kvalifikace (nemění se stupeň vzdělání), ale o prohlubování kvalifikace.
    Tudíž , dle mne, žádnou dohodu nelze uzavřít, postupuje se podle § 230 zákoníku práce a účast na školeních atd. se považuje za výkon práce, neboť tyto kurzy nepřesahují částku 75.000,-, aby se dalo postupovat podle § 234, odst. 2.

    Bohužel, máme to také tak, vyškolíme, zaplatíme zaměstnanci , on získá trochu praxe a odejde za lepším. Nezbývá než ho potom patřičně ohodnotit, aby neodcházel jinam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).