Hlavní navigace

Názor k dotazu Ukončení PP ze zdravotních důvodů a nárok na odstupné od III - § 67 (2) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 9. 2019 10:24

  III (neregistrovaný) 46.227.168.---

  § 67

  (2) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. d) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného výdělku. Byl-li se zaměstnancem rozvázán pracovní poměr, protože nesmí podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutím příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz nebo pro onemocnění nemocí z povolání, a zaměstnavatel se zcela zprostí své povinnosti podle § 270 odst. 1, odstupné podle věty druhé zaměstnanci nepřísluší.

  § 52

  d) nesmí-li zaměstnanec podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice,

  Jasně tam čtete - pracovní úraz nebo nemoc z povolání. Jak se uznává nemoc z povolání máte uvedeno v odkazu na článek, který jsem vám dávala výše. Smluvní lékař NENÍ oprávněn rozhodovat o nemoci z povolání.
  Takže za mne , žádné odstupné nenáleží, pokud zaměstnanec bude chtít, tak podá podnět k šetření, zda jde o nemoc z povolání a případně , po kladném rozhodnutí, po vás bude požadovat finance, tak , jak je nastíněno v tom článku.
  Ale až PO prokázání, že jde skutečně o nemoc z povolání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).