Hlavní navigace

Názor k dotazu Ukončení PP ze zdravotních důvodů a nárok na odstupné od III - Já nevím, proč vy pořád mermomocí chcete vyplácet...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2019 11:47

    III (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Já nevím, proč vy pořád mermomocí chcete vyplácet nějaké odstupné ? Jednak podle § 52 e) výpověď s tímto posudkem dát nemůžete, protože tam je podmínkou právě to slovo "dlouhodobě". Takže, pokud máte takový posudek, převedete zaměstnance na jinou vhodnou práci, pokud ji máte, pokud ji nemáte, nenecháte ho práci konat, bude doma, ale zadarmo, protože překážka je na jeho straně.
    V současné době vy k němu nemáte žádné povinnosti, co se týká výplaty peněz. Ty můžete mít až když bude mít uznánu (tím správným pracovištěm - viz můj předchozí odkaz, která pracoviště jsou oprávněna nemoc z povolání uznávat) nemoc z povolání a pak budete platit.
    Teď není žádný důvod, problém je na jeho straně, vaše vina na jeho zdravotním stavu není prokázána. Také může být nemocen obecnou nemocí, vůbec to nemusí být uznáno jako nemoc z povolání.
    A jak tedy končí ? Dohodou?
    Jinak doporučuji koupit si knihu JUDr. Bořivoje Šubrta "Pracovnělékařské služby, povinnosti zaměstnavatelů a lékařů", kde je vše celkem přehledně popsáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).