Hlavní navigace

Názor k dotazu Předčasný návrat z RD od . - Do kdy nahlásila, že bude čerpat rodičovskou dovolenou?...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2019 12:18

    . (neregistrovaný) 178.17.10.---

    Do kdy nahlásila, že bude čerpat rodičovskou dovolenou? Zdravotní pojištění - jako "státní" pojištěnec bude vedena do doby, než ukončí čerpání rodičovské dovolené nebo ukončí pobírání rodičovského příspěvku a to podle té skutečnosti, které nastane později. Takže pokud bude i po ukončení RD pobírat RP, tak ještě nebudete ukončovat na ZP kódem U /oznámení skutečnosti rozhodné pro platbu pojistného státem/. Musíte se s ní ale domluvit, aby Vám pak donesla rozhodnutí o ukončení pobírání rodičovského příspěvku od ÚP.
    Omezení nároku na pobírání rodičovského příspěvku je (a nemyslím tím jen věk), podívejte se Zákon č. 117/1995 Sb. § 31 odst. 3) písm. e). Výdělečně činného zaměstnance, pokud splní ostatní podmínky, by se ale toto omezení nemělo týkat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).