Hlavní navigace

Názor k dotazu Vyúčtování zálohové faktury od luca - asi jsem se nevyjádřila úplně přesně. Účet 314...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2019 16:18

luca (neregistrovaný) 194.213.204.---

asi jsem se nevyjádřila úplně přesně. Účet 314 na papíře samozřejmě sedí, ale účetní program nedokáže připojit zálohu a daňový doklad za přijatou platbu ve výši 100+21 tis. k faktuře na částku 100+0 tis. Účtuju v Pohodě, kde zadám částku faktury + DPH a zálohu odečítá program sám. Pokud k faktuře existuje daňový doklad za přijatou platbu, odečítá základ a DPH. Takže já buď musím zadat do Pohody částku faktury a DPH (které ale na faktuře chybí), pak všechno sedne a faktura = 0, zálohy OK, nebo do systému zadám částku bez DPH, tak jak je na faktuře a když od toho odečtu zálohu, tak mi buď vyjde přeplatek na faktuře nebo nevyčerpám celou zálohu. Přece i pokud je záloha na celou částku, vystavím k ní doklad s DPH a odečtu zaplacenou zálohu. Vystavím zálohu na 121 tis., daňovým dokladem za přijatou platbu z toho odvedu DPH 21 tis. a konečná faktura bude na 100+21 a odečtu zálohu 100+21. Podle mě jsou jen 2 řešení, buď si upravím jejich fakturu a budu v ní počítat i DPH nebo přesvědčím dodavatele, aby to DPH do faktury uvedl a odečetl celou částku zaplacené zálohy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).