Hlavní navigace

Názor k dotazu Dědictví - prodej zděděného domu od dadia - Právě jsem si myslela, že se notářka na...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2019 17:22

    dadia (neregistrovaný)

    Právě jsem si myslela, že se notářka na účet zeptá u nějakého předběžného řízení a pak si vyžádá informace už u konkrétní banky. To se ale evidentně nějak pozapomnělo...
    Notářka tvrdí, že se teď musíme řídit závětí - tzn. Že bude mít babi 3/4 těch nájmů. Jenže ona nechce mít žádné starosti a chce půlku odhadní ceny. Jenže notářka tvrdí, že v případě posloupnosti v dědictví dle nového občanského zákoníku barák nejspíš ani nejde "prodat/vyplatit" a tím postoupit dalším dědicům. Navíc (kdyby to šlo) bychom musely se ségrou zaplatit daň z převodu nemovitostí a navíc potřebuje dům rekonstrukci, takže to bude hodně peněz. Asi to bude na právníka, protože takhle by se akorát utrácely peníze z nájmu a dům by chátral a to samozřejmě nechci. Je to zapeklitý :-(
    S babi není řeč. Myslím, že ji naštvalo, že jsme se dovolily zeptat, jak je to s tím domem, ve kterým bydlí. Bere to, že ji asi chceme ožebračit, což mi věřte, to fakt nechceme

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).