Hlavní navigace

Názor k dotazu Pracovní smlouva od 2.1. od . - To, co prohlašuje zaměstnanec v Prohlášení poplatníka daně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2020 22:47

    . (neregistrovaný) 178.17.10.---

    To, co prohlašuje zaměstnanec v Prohlášení poplatníka daně na druhé straně nahoře, nestačí?

    "Podle § 38k odst. 4 zákona prohlašuji, že: a) současně neuplatňuji za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku jsem neučinil(-a) u jiného plátce daně prohlášení k dani"

    Co když nebude chtít napsat žádné krátké prohlášení s tím, že vše potřebné pro zpracování daní uvedl v Prohlášení poplatníka daně - mzdová účetní přesto vypočte jeho mzdu tak, že mu neuplatní za leden slevu na dani a co pak? Bude muset zaměstnanec nedoplatek na mzdě u zaměstnavatele reklamovat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).