Hlavní navigace

Názor k dotazu Pracovní smlouva od 2.1. od Kara1 - To, co píšete, zde už bylo psáno víckrát,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2020 9:01

  Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

  To, co píšete, zde už bylo psáno víckrát, možná i Vámi. Nestačí mně to k rozhodnutí, zda mu tu slevu mohu uplatnit nebo ne, protože úplně stejné daňové prohlášení podepisuje i ten, kdo v témže měsíci zaměstnavatele s podepsaným prohlášením s uplatněním slevy měl, který mu slevu za ten měsíc uplatní a u kterého skončil před nástupem k nám. Podepsat může u obou, ale slevu uplatní jen jeden, většinou ten první.
  Jak tedy zjistíte při nástupu zaměstnance v průběhu měsíce, jestli mu tu slevu můžete uplatnit (protože neměl předtím zaměstnavatele, u kterého by měl podepsáno), nebo nemůžete, protože slevu uplatnil ten předešlý zaměstnavatel, když v obou variantách máte od něj podepsáno úplně stejně vypadající daňové prohlášení?
  Nebo jinak položená otázka : jak by podle Vás měl vyplnit prohlášení nově nastupující zaměstnanec, který v témže měsíci u předešlého zaměstnavatele daňové prohlášení s uplatněním slevy podepsáno měl?
  V tom tiskopise zkrátka není myšleno na všechno, ten odstavec je podle mě těmi, kdo tento tiskopis vymysleli, myšlen jako prohlášení, že nepodepsal jinde SOUČASNĚ. Ale už nedomysleli, jak jinak, než další dodatečnou informací, má účetní rozeznat, jestli podepsal v témže měsíci POSTUPNĚ (čili je pravděpodobné, že slevu uplatní předešlý zamtel) nebo ne (a sleva může být uplatněna již v měsíci nástupu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).