Hlavní navigace

Názor k dotazu Obrato od kdy musí být PÚ?? od Mirek22 - Povinnost vést podvojné účetnictví Až při obratu 25.mil.Kč. Nebo...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 1. 2020 19:00

    Mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

    Povinnost vést podvojné účetnictví
    Až při obratu 25.mil.Kč. Nebo dobrovolně. Více § 1 ZoÚ

    Zákon č. 563/1991 Sb.
    § 1
    (2) Tento zákon se vztahuje na účetní jednotky, kterými jsou
    e) ostatní fyzické osoby, které jsou podnikateli, pokud jejich obrat podle zákona o dani z přidané hodnoty, včetně plnění osvobozených od této daně, jež nejsou součástí obratu, v rámci jejich podnikatelské činnosti přesáhl za bezprostředně předcházející kalendářní rok částku 25 000 000 Kč, a to od prvního dne kalendářního roku.

    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-563

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).