Hlavní navigace

Názor k dotazu E-neschopenka od Erika - My žádost o zasílání notifikací posílali taky už...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 1. 2020 12:14

Erika (neregistrovaný) 89.31.46.---

My žádost o zasílání notifikací posílali taky už v půlce prosince 2019. První zaměstnanec onemocněl 6.1.2020 a oznámení o vzniku dočasné pracovní neschopnosti nám do datovky nebylo doručeno vůbec (ani se zpožděním). Když už byl nemocný týden a pořád nic, volala jsem na OSSZ, tam to prověřili a pak řekli, že oni tu neschopenku evidují už samého počátku (tj. od toho 6.1.), ale z nějakého důvodu, který mi nebyli schopni vysvětlit, se tato eneschopenka nespárovala s námi coby zaměstnavatelem. Nofitikace o ukončení této DPN mi potom už do datovky přišla, ačkoli s několikadenním zpožděním.

Další zaměstnanec omarodil zhruba o týden později a v tomto případě mi oznámení o vzniku DPN přišlo rychlostí blesku - cca čtvrt hodiny nato, co dotyčný zaměstnanec navštívil svého lékaře. Jednalo se o různé lékaře, netuším, zda to na to mělo nějaký vliv.

Ministerstvo sice nepřiznává, že by jejich systém mohl mít nějaké mouchy, ale praxe je jiná. Asi bude chvíli trvat, než se systém eNeschopenek zajede.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).