Hlavní navigace

Názor k dotazu EET živnostníci od . - OT. Původně jsem myslela, že by si mohli...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 1. 2020 7:30

    . (neregistrovaný)

    OT. Původně jsem myslela, že by si mohli zřídit "papírovou EET". Ale po pečlivém přečtení § 11a ZET / 1.5.2020 / jsem zjistila, že nemohou uvést v žádosti "údaje o provozovnách, v nichž přijímá evidované tržby," - protože oni nebudou přijímat tržby ve svých provozovnách, žádné provozovny (nejspíš) nemají a tržby přijímají na různých místech, ne ve svých "provozovnách". Není to jediná věc, co mně na "novém" § 11a zarazila - ale o tom Váš dotaz nebyl. Můžete se podívat sama.
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112/zneni-20200501?porov=20191101
    Nemluvě o tom, že si pak FÚ určitě prověří, zda za tyto nahlášené "provozovny" jsou odváděny daně z nemovitých věcí jako z "podnikatelských" prostor. I když nyní se mohou tvářit, jako že ne.

    V každém případě, ani dnes asi nechcete, aby Vám zaměstnanci, když něco kupují pro firmu v obyčejných "kamenných" prodejnách a platí v hotovosti, nosili vedle paragonů i lístečky vystavené podle Zákona o evidenci tržeb. Takže proč se tím trápit v účetnictví u ostatních hotovostních výdajů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).