Hlavní navigace

Názor k dotazu Doklady staršího data-jaké datum zaúčtování? od Kaca - No právě.... to "zpětně".... Jsme malá firma, doklady...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 1. 2020 22:08

    Kaca (neregistrovaný)

    No právě.... to "zpětně".... Jsme malá firma, doklady byly vždy zaúčtovány podle data na dokladu.. lednové v lednu, únorové v únoru... Pak se "pořídil" materiál, dodavateli zaplatil v h o t o v o s t i - na dobré slovo (z provozní zálohy zaměstnance) a s dodavatelem bylo domluveno, že doklad dodá... bohužel to trvalo téměř rok... Dnes mám v ruce "únorový" doklad za nákup za hotové, docela velká částka, tak nechceme přijít ani o "náklad" ani o DPH a řeším když zadávám do účetního programu jakým datem to mohu "zaúčtovat" (pod kterým se mi to pak objeví v účetním deníku) - jestli ten únorový a nebude mi sedět ani číselná řada ani datum nárokovaného DPH (měsíční plátci) a nebo to mohu "zaúčtovat" s datem prosincovým - tedy vystavený výdajový pokladní doklad (k dokladu o nákupu) bude s prosincovým datem, nárok na odpočet DPH bude v prosinci, přestože doklad o nákupu bude únorový.... o to mi jde...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).