Hlavní navigace

Názor k dotazu Prohl.poplatníka vz.26 od Kara1 - Přesně tak. A co se týká žádosti-nežádosti o RZD,...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2020 12:42

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Přesně tak.
    A co se týká žádosti-nežádosti o RZD, tak na starých formulářích, když RZD nechtěl, nevyplnil nic. Vždycky jsem jim toto napsala do pokynů (nepodepisovali to u mě, protože dělám externě více firem, takže jsem napsala info a to měli vyvěšené na dílnách apod. a nechává je to vyplňovat a doklady k RZD přebírá člověk k tomu určený v té firmě). Stávalo se ale, že na starém tiskopise vyplnili v žádosti o RZD rok, jako že žádají, ale nedali podpis. Nebo naopak - vzadu byl podpis s datem, ale vyplněno ne. Tak jsem nevěděla, zda chtějí nebo ne a vše mě zdržovalo. Kvůli těmto problémům jsem pak řekla, ať radši každý, kdo nechce, napíše do toho políčka "2015 (2016 apod) NE" nebo "Nežádám". A bylo to jasné. A kdo nevyplnil vůbec nic, ani se vzadu nepodepsal, to bylo také jasné.
    Teď u nových formulářů žádostí o RZD je to tak, že od koho žádost nemám, ten nežádá. Jednoleté formuláře s oddělením prohlášení a žádosti jsou lepší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).