Hlavní navigace

Názor k dotazu Ochranné brýle - náklady od Tomáš Neugebauer - Tak nyní se vám podařilo mne dostat. Mám...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 1. 2020 0:07

Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.146.broadband5.iol.cz

Tak nyní se vám podařilo mne dostat. Mám na mysli slova: "pravděpodobně bych se dozvěděl, že se živíte právě výrobou seznamů OOPP". Pravdivá není ani odpověď "Ano", ani "Ne" a zároveň obě. Když dovolíte, pokusím se to objasnit. Neživím se výrobou seznamů OOPP ve smyslu, že bych je prodával. Živím se činnostmi odborně způsobilé osoby k zajišťování úkolů v prevenci rizik (OZO) a odborně způsobilé osoby v PO. Nedílnou součástí práce OZO je zpracování návrhu směrnice o poskytování OOPP, jejíž součástí je seznam poskytovaných OOPP. Takže se nedá říci, že se zpracováním těchto seznamů živím, neboť se jedná o pouhý drobný zlomeček mé obsahově velmi široké práce. Ani vzorový seznam, který byl vydán ve dvou mých publikacích, bych nepovažoval za živení se jejich výrobou, neboť jeho podíl na honorářích byl nepatrný.

Takže nejsem nijak na seznamech zainteresován a mnou poskytované informace jsou zcela objektivní.

Tato diskuse má pro mne dva významy. Poskytnout informace k řešení problému, jež je součástí dotazu (případně reagovat na chybné informace). A získat informace o tom, co při řešení problému je známé a naopak co ne. To pak využiji při své publikační činnosti, a to jak při volbě témat, tak i při zaměření se na jednotlivé problémy v rámci obsahu (čemu je vhodné se věnovat detailněji a co naopak je možné tzv. upozadit).

S vámi si rád vyměňuji názory mimo jiné z důvodu, že uvádíte své plné jméno. Podle mého názoru je to důkaz o tom, že si za svým názorem stojíte, ať je jakýkoliv, a že jste ochoten za něj "bojovat". Podíval jsem se na vaše webové stránky. Díky tomu mám přesnější informaci, s kým komunikuji. Názor pod přezdívkou v mých očích je méně důvěryhodný, neboť autorovi nestojí ani za to, aby se pod něj podepsal (pro něho samotného má podřadnou hodnotu).

Na závěr jen jedna drobná připomínka k tomu, co jste psal. Není obvyklé si seznam objednávat. Seznam je opravdu je dílčí drobnost. Obvykle se objednávají komplexní služby zajištění BOZP, příp. jen zpracování dokumentace BOZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).