Hlavní navigace

Názor k dotazu Ochranné brýle - náklady od Tomáš Neugebauer - Škoda, že jste nepoučila ty, jež byli na...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2020 14:13

  Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 81.19.46.---

  Škoda, že jste nepoučila ty, jež byli na kontrole z FÚ a požadovali předložení seznamu pro poskytování OOPP. Oni chudáci ani nevědí, že to dělají špatně.

  Již několikrát jsem vám napsal, že tato problematika patří do BOZP. V žádném případě se nepasuji na odborníka v oblasti daní a neřeším je, řeším jen BOZP, které s daněmi souvisí. To vy však nedokáže pochopit a tvrdíte zde nesmysly jako např., že zedník potřebuje přilbu protože to patří do taxativně uložených povinností právními předpisy. Ty naopak požadují na základě analýzy rizik rozhodnout, zda ano, či nikoliv a výsledek promítnout do seznamu poskytovaných OOPP. Takže vlastně vy tady matete tázající se.

  Uvádíte, že když si podnikatel koupí ochranné brýle a potřebuje je ke své činnosti, tak jsou prostě nákladem... A jak podle vás prokáže, že je ke své činnosti potřebuje, tedy, že je potřebuje k zajištění ochrany zdraví svého nebo svých zaměstnanců? To stanovuje zákoník práce a příslušný prováděcí předpis. Výsledkem je seznam poskytovaných OOPP. Tento seznam je dokladem o tom, které OOPP podnikatel potřebuje ke své činnosti a důsledku toho jsou daňově uznatelným nákladem.

  Také vám dělají problémy některé pojmy. To, co popisujete, není udávání, ale žádost o ochranu, neboť Vladimír2 mne urážel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).