Hlavní navigace

Názor k dotazu Vrácení nároku na odpočet DPH u manka od Ema1 - Jasně, rozumím. Prosím ještě o finální potvrzení. 1. Pročetla jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2020 21:35

    Ema1

    Jasně, rozumím.

    Prosím ještě o finální potvrzení.
    1. Pročetla jsem ČÚS, takže manka a přebytky lze vyrovnat pouze tehdy, pokud vznikly za stejné inventarizační období a pokud jde o záměnu podobného zboží, pokud převyšuje částka mank, zaúčtuje se rozdíl jako manko, pokud částka přebytků, tak přebytek. Toto ale nesplňujeme, u dvou kusů bych to napasovala, že mohlo dojít k záměně, ale u ostatních ne, jsou to úplně jiné druhy zboží. Tím pádem, rozdíl těch dvou kusů zaúčtují jako manko (ručními zápisy stejně, jak jste mi napsala výše) a z toho rozdílu vrátím DPH nebo opět z původní částky? Přebytek tedy musím zaúčtovat 504/648 a zdanit.
    2. Pokud jsou to vitamínové doplňky a mám likvidační protokol, neúčtuji o manku vůbec (dělám jenom výdejku), pokud nemám likvidační protokol, i když jsou prošlé účtuji na manko.
    3. A u těch vzorků, co dostaneme od dodavatelů zdarma platí ten příjem + 504/648, co jsem psala výše?

    Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).