Hlavní navigace

Názor k dotazu Prispevek na bydleni od Kara1 - Děkuji. Takže zatím platí, že pokud chce nájemník...

  • 25. 3. 2020 23:24

    Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

    Děkuji. Takže zatím platí, že pokud chce nájemník požádat o příspěvek na bydlení, musí mít v tom bytě hlášené trvalé bydliště. Nájemní smlouva a to, že tam fakticky bydlí, nestačí, ale od 1.7. už to bude stačit a trvalý pobyt tam už nebude potřeba, chápu to dobře?
    Jde totiž o to, syn s manželkou vlastní byt, který 3 roky pronajímají paní, která je sama se 3 dětmi. Dosud platila, ale v lednu již zaplatila jen část. Bohužel jsme to neuhlídali a teď zjistili, že zažádala o insolvenci, která jí byla v lednu povolena a syn prošvihl přihlášení pohledávky. Stalo se. No nic, mluvil s ní, v tom bytě by chtěla zůstat, ovšem není jasné, jak si to představuje s platbami nájemného a energií, kde na to chce brát. Prý dosud nemohla žádat o příspěvek na bydlení v tom bytě (ona se 3 dětmi), protože tam nemají trvalé bydliště (syn nechtěl).
    Tak teď nevíme, co máme dělat, jestli jít do toho rizika s trvalým bydlištěm, když se může stát, že ani přesto, že pak příspěvek na bydlení získá. Nebo ji dostat z bytu pryč (zní to blbě, ale řešit se to musí).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).