Hlavní navigace

Názor k dotazu Nepodane/nevystavene ELDP za roky 2010-2012-prosím mzdovky a právníky od Jana 1 - Tak to má jednatel smůlu,povinnost je uchovávat,ale není...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 4. 2020 7:14

    Jana 1 (neregistrovaný)

    Tak to má jednatel smůlu,povinnost je uchovávat,ale není to Váš problém. ELDP bych řešila jenom do těch 3let,ostatní si musí zaměstnanec ,když tak dohledat sám. Já osobně jim ELDP dávám podepisovat a jednou předám a jednou založím do spisu.Fungujeme od r.1993 a mám je u všech,neboť i po letech se na mě bývalí zaměstnanci obracejí,že je ztratily , mám tu všechny tak není problém,jim je ofotit a předat,ale u vás bych brala v potaz jenom ty 3 roky a když by jste je neměla tak je odkažte na OSSZ , musíte se taky bránit,vždyť jste tam nebyla. Jinak s OSSZ opravdu se snažte spolupracovat, já s nimi neměla nikdy žádný problém, ba naopak jim to třeba chybělo a já jim např. ELDP při kontrole předávala ,ale bylo tam i razítko jejich podatelny (moje záchrana),ale co jde už přes datovku tak je to OK. Jinak si raději jednou za čas volám i na OSSZ ohledně zdali něco napotřebují a zdali máme všechny doklady dodány. Nikdy neodmítli, vždy se podívali popř.zavolali a musím říct,že vše vždy bylo OK.Hodně štěstí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).