Hlavní navigace

Názor k dotazu OSVČ - nákup nemovitosti 2018, TZ 2019 - konečná cena a odpisy? od xy - ano, každý začínal, ale nemůžu začínat vést někomu...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 7. 2020 13:20

  xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

  ano, každý začínal, ale nemůžu začínat vést někomu účetnictví (už u této vaší informace nevím, jestli víte co vůbec vedete. jestli DE nebo Ú), aniž bych se alespoň koukla do zákona o daních z příjmů, o dalších právních předpisech a pokynech ani nemluvím. a vy jste nedošla ani k paragrafu 5, natož třeba k § 33.
  pokud někomu vedete účetnictví, tak máte snad ŽL a pro ten jsou nějaké podmínky. a to, na co se ptáte, se učil můj syn v prváku na střední. nepředpokládám, že by vás někdo jako účetní zaměstnal.

  např. ta změna užívání. ta je sakra důležitá, je to jasně v zákoně a je o tom plno info na netu.
  Např. co k tomu řekl NSS -
  Pokud veškeré stavební úpravy byly prováděny v rámci jedné stavební akce (tj. v rámci stavebních prací, které tvoří z hlediska věcného i časového rozsahu těchto prací i z hlediska jejich účelu jeden celek), směřující ke změně technických parametrů a způsobu využití předmětné nemovitosti, není nutné zkoumat charakter každé dílčí jednotlivé úpravy, tj. zda některá dílčí stavební činnost mohla být opravou. Náklady, které přesahují zákonem stanovenou výši a které byly zároveň vynaloženy na stavební práce tvořící jediný záměr, který je z celkového hlediska nástavbou, přístavbou, stavební úpravou, rekonstrukcí nebo modernizací ve smyslu § 33 ZDP, je nutno v celém jejich rozsahu považovat za technické zhodnocení. Do přímých daňových nákladů proto nelze vyčleňovat výdaje vynaložené na dílčí stavební práce, které by samy o sobě mohly být považovány za opravy.

  takže pokud vám někdo poradí, že výmalba jde do nákladů, nová příčka do TZ, je to blbě. a proč? protože vy ani nevíte, co je pro určení TZ důležité. a to je naprostý základ, stejně jako co jde do nákladů při zahájení podnikání. takže tady má cenu něco radit, až si nastudujete ALESPOŇ ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).