Hlavní navigace

Názor k dotazu Zrušení pracovního místa od Kara1 - Podle mě paní má určitě zjištěné, jestli už...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2020 13:03

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Podle mě paní má určitě zjištěné, jestli už splňuje požadovanou dobu, která je potřebná k zápočtu pro nárok na výplatu důchodu. Beru to od ní jako prosbu o radu, co dělat teď a jako postesknutí, že po 20 letech práce u tohoto zaměstnavatele je najednou konec a ono není tak jednoduché v nějakých 60 letech hledat práci novou. Tipuju, že je jí k šedesátce nebo něco před šedesátkou, pracovat začala řekněme rok sem rok tam kolem roku 1980, pak možná děti a zas práce, prostě jako většina z nás v jejím věku. A píše, že nikdy nevyužívala žádné dávky, takže zřejmě nezaměstnaná nebyla a to postesknutí, že nikdy neměnila zaměstnání bych nebrala tak doslovně, zřejmě tím myslela tu dlouhou dobu zaměstnání u tohoto zaměstnavatele, protože v 80. letech tento zaměstnavatel určitě neexistoval.
    Tipuju, že výpovědi ještě nerozdal, že je rozdá v říjnu (a důvod bude rušení zaměstnavatele nebo jeho části), teď jim jen předem oznámil, že na konci roku zavře krám. Pochybuju, že zaměstnanci ví, co znamená dotaz na organizační změnu. Dostanou výpovědi a po výpovědní době sbohem. A kdoví, jestli to odstupné od něj dostanou.
    Nakonec - nedávno jsme tu diskutovali o tom, že unavené ženské (hlavně ty, které celý život pracují manuálně) takto před důchodem řeší, jak to do toho důchodu po ztrátě zaměstnání doklepat anebo jestli nedat přednost předčasnému důchodu (napořád zkrácenému) anebo, kdo má našetřeno penzijko, jít do předdůchodu a nechat si postupně vyplácet své vlastní peníze a tak se dočkat normálního starobního důchodu. Aion tyto stesky, pocity a důvody tak nějak nechápe, už jsem jí mockrát psala, že asi žije v nějaké bublině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).