Hlavní navigace

Názor k dotazu Od jaké částky jsou odvody na pojištění u pracovní smlouvy od Kara1 - Musí se počítat s výdělkem a z něho...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2020 10:55

  Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

  Musí se počítat s výdělkem a z něho odvody za celý měsíc, ne jen za jednotlivé víkendy.
  Obecně: Pracovní poměr : ZP se sráží vždy, z jakéhokoli výdělku. Ovšem zda bude sraženo jen z toho, co si v tom kterém měsíci vyděláte nebo jestli bude ještě sráženo více, aby byla odvedena nejnižší povinná částka ZP,to záleží na tom, jestli máte ještě jiné zaměstnání, kde Vám také sráží zp nebo jestli si platíte zálohu na ZP alespoň v minimální výši jako OSVČ nebo jestli jste pojištěný státem jako např. poživatel důchodu apod.
  Sociální: vypadá to, že nepůjde o ZMR (tzn. Že ze smlouvy je vypočítatelné, že si máte měsíčně vydělat víc než 2999 Kč hrubého), takže SP bude sráženo z hrubého dosaženého výdělku (tj. 6,5% z toho, co si v tom měsíci vyděláte).
  Daň: záleží na tom, jestli můžete podepsat a podepíšete daňové prohlášení a uplatníte slevu či ne. Podepsat můžete, pokud současně nemáte podepsáno u jiného zaměstnavatele.
  Tak nejprve napište, jak to s Vámi je.
  Kdybyste měl DPČ sjednanou podobně jako prac smlouvu ( tedy ne ZMR) a ten měsíční výdělek měl vždy vyšší než 2999, platilo by pro popis ZP a SP i daně to, co píšu u pracovního poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).