Hlavní navigace

Názor k dotazu Potvrzení o pracovní směně po 21 hod od Kara1 - Abychom si rozuměli, já jsem přece vůbec neříkala,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2020 16:58

    Kara1 (neregistrovaný)

    Abychom si rozuměli, já jsem přece vůbec neříkala, že se nemáme chovat odpovědně, že máme v dnešní době popíjet z jedné láhve, prskat okolo sebe a nechat na sebe prskat bacily, zvlášť když někdo pracuje s ohroženou skupinou. Maminku netahám mezi cizí lidi a my kamarádky jsme také své "babince" odpískaly a nescházíme se teď. Když píšete o tom zaměstnanci domova důchodců - tak dotáhl to tam teda on, je to potvrzeno nebo to zcela jasné není? Když říkáte, že všechny zaměstnance testují. Stařečkové se fakt po celou dobu nesetkali vůbec s nikým zvnějšku, s příbuznými, s návštěvou, nesáhli na nic nevydezinfiko­vaného, co bylo přineseno zvnějšku? Mně vadí ta hysterie kolem toho a zmatečné měnící se zákazy, které prostě nejsou veřejnosti dostatečně vysvětleny a zdůvodněny, viz moje dva příspěvky výše. My nejsme vojáci, kteří mají splnit rozkaz a nepochybovat o jeho správnosti. A do toho prosakující informace o nuceném očkování.
    Ohledně mnou nadneseného tématu (osoba jdoucí nebo jedoucí domů od jiné osoby, kterou opatrovala), to jste nepochopil: tato osoba jede např. od seniora (který nemůže zůstat bez dozoru), kterého navečer opatřila, dala mu najíst, udělala hygienu, uložila do postele a pohlídala, než se domácí vrátí z práce, kde museli pro tentokrát zůstat déle (pro úplnost dodávám, že tento senior je přes den ošetřován pečovatelkou, zaměstnankyní pečovatelské služby a navečer po návratu domácích z práce je opečováván jimi). Ale pro tu osobu, která zaskočila navečer až do pozdních hodin vypomoci, toto není jejím zaměstnáním. A teď tuto osobu zastaví policajt, protože nestihla dojet domů do 21. hodiny. Myslíte, že toto spadá pod tu výjimku bod 3 písmeno b? Nebo nekompromisně bez lidského přístupu pokuta?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).