Hlavní navigace

Názor k dotazu Podpůrčí doba u nemoci od xJ - Opravdu je nárok na náhradu od zaměstnavatele, když...

  • 21. 11. 2020 8:20

    xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

    Opravdu je nárok na náhradu od zaměstnavatele, když není nárok na nemocenské dávky?

    Zákoník práce § 192

    odst.1) Zaměstnanci, který byl uznán dočasně práce neschopným nebo kterému byla nařízena karanténa, přísluší v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti náhrada mzdy nebo platu, pokud ke dni vzniku dočasné pracovní neschopnosti zaměstnanec splňuje podmínky nároku na nemocenské podle předpisů o nemocenském pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).