Hlavní navigace

Názor k dotazu Zpětně zaplacení za zboží od xy - no nedalo mi to a koukla jsem ještě...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 11. 2020 12:24

    xy (neregistrovaný)

    no nedalo mi to a koukla jsem ještě na jeden - spící podnikání
    jak si můžete v placené odpovědi (ne v nějaké diskuzi, i když tam to také není přípustné) "citovat", a neuvést zdroj?
    na jaké odborné úrovni je podle vás věta -Musíte podávat daňové přiznání. Pokud budete pobírat mzdu, tak i odvádět daň z příjmů nebo platit zdravotní pojištění? u mě by středoškolák dostal max 4 za takovou odpověď.
    no a na dotaz zda si může na firmu kupovat pro svou osobu - Nakupovat na firmu můžete, ale je třeba posoudit daňové důsledky. Buď uhradit na firmu a neuplatňovat daňové náklady nebo uhradit na firmu a uplatnit daňové náklady (což je možné ve vašem případě), pak i s tím, že budete muset ztrátu prokátat a ještě dalších 5 let může přijít kontrola.

    tak to už je trestuhodné! podle vás, takové odbornice, je možno nakupovat z peněz firmy cokoliv, a vyřeší to, že dáte nedaňově? nebo dokonce napsat, že i když to nebylo nakoupeno za účelem dosažení zisku, dát do nákladů????
    paní blanko, proberte se. tazatel zaplatí za naprosto chybnou odpověď a podruhé ještě možná berňáku...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).