Hlavní navigace

Názor k dotazu Výpočet čisté mzdy - paní Kara nebo paní Jasná? od Kara1 - Předpokládám, že mluvíme o roce 2021. Z této...

  • 13. 1. 2021 17:57

    Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Předpokládám, že mluvíme o roce 2021. Z této měsíční odměny se SP odvádět nebude, protože je sjednaná jako ZMR (= zaměstnání malého rozsahu). Čili na základě tohoto nebudete pojištěná (nedostanete nemocenskou, kdybyste omarodila a marodila déle než 14 dní, nepůjde Vám tato doba "do důchodu").
    ZP se odvádět bude. Ale pokud nemáte ještě jiný příjem, ze kterého by se platilo ZP (např. ještě jiné zaměstnání), tak si nejsem jistá, jestli se ZP bude odvádět pouze z této dosažené odměny nebo se bude srážet do minimální částky. Ta paušální daň je nová, je v ní obsaženo jak minimální ZP, tak SP. Takže bych si myslela, že odvod minimálního ZP tím splníte a z té jednatelské odměny by se mělo srážet ZP pouze ze skutečně dosažené odměny. Takto mi to přijde logické. Ale úplně jistá si nejsem.
    Co se týká daně, tak pokud nemáte daňové prohlášení podepsané u nějakého jiného zaměstnavatele, můžete podepsat zde a vypočítanou daň Vám pokryje sleva na poplatníka, čili daň bude nula.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).