Hlavní navigace

Názor k dotazu Výpočet čisté mzdy - paní Kara nebo paní Jasná? od Kara1 - Ještě mi není jasné toto: Pročítám ten §...

  • 13. 1. 2021 19:59

    Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Ještě mi není jasné toto: Pročítám ten § 2a ZDP, z něj vyplývá, že může být plátcem paušálu, pokud mimo jiné : odst. 1 c) "k prvnímu dni rozhodného zdaňovacího období nevykonává činnost, ze které plynou příjmy ze závislé činnosti, s výjimkou příjmů, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně".
    Ale nemůžu najít v odst. 4, že přestává být poplatníkem v paušálním režimu, pokud v průběhu toho zdaňovacího období bude vykonávat činnost, ze které plynou příjmy ze závislé činnosti s výjimkou příjmů daněných srážkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).