Hlavní navigace

Názor k dotazu Volno na hledání práce při končící DU od Aion - Ano, mýlíte se. Pracovní volno náleží při všech formách...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2021 9:29

  Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ano, mýlíte se.
  Pracovní volno náleží při všech formách rozvázání PP, tedy nejenom při výpovědi, ale i skončení PP na dobu určitou, při rozvázání PP dohodou apod.
  Ne ve všech případech si zaměstnanec stihne pracovní volno vyčerpat. Určitě to nestihne při okamžitém zrušení PP, při zrušení ve ZD záleží na tom, kdy PP končí, stejně tak u dohody o rozvázání PP.
  Toto volno je placené při výpovědi nebo dohodě podle § 52 a) až e) ZP - zde nevím, jak tazatelka přišla na 8 důvodů výpovědi.
  Výpovědní doba je zmíněna pouze jako technikálie, za pomoci které se délka pracovního volna odvozuje. Pokud by mělo platit, co píše Jasná, nemohla by náležet ani náhrada mzdy při okamžitém zrušení PP ze strany zaměstnance podle § 56 ZP - zde také výpovědní doba neběží.
  Jen doplním, že zatímco u pracovního volna za účelem vyhledání nového zaměstnání se používá dvouměsíční VD, u okamžitého zrušení PP ze strany zaměstnance se používá délka VD sjednaná s daným zaměstnancem (je-li např. roční, může se jednat o docela slušnou sumu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).