Hlavní navigace

Názor k dotazu Zálohový doklad a co dál? od T. - Pokud prodávám služby, tak 1.) dle §20a přiznávám daň...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2021 16:49

    T. (neregistrovaný) ---.slapnet.cz

    Pokud prodávám služby, tak
    1.) dle §20a přiznávám daň ke dni uskutečnění zdanitelného plnění
    2.) den uskutečnění zd.pl. je dle § 21 (3) to, co nastane dříve. .... takže pokud se rozhodnu před poskytnutím služby vystavit přímo d. doklad, tak můžu

    Jestliže vystavím zálohovou faktur v 7/21, v 7/ 21 je uhrazena, v 7/ 21 vystavím d.d. k záloze a případně službu v7/ 21 i provedu- tedy vystavím konečný d.d. na plnění, pak to je spousta papírů a času ... proč, když můžu využít §21 (3).
    jinak nevím, k čemu by ten odstavec byl

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).