Hlavní navigace

Názor k dotazu Předčasný důchod od rradana55 - Každý zaměstnavatel přece zná datum důchodového věku svého...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2021 19:55

    rradana55

    Každý zaměstnavatel přece zná datum důchodového věku svého zaměstnance, na to není třeba otázek. Dotaz ohledně změny pracovní smlouvy na dobu určitou mi nepřijde úplně v pořádku, pokud je důvodem náhrada zaměstnance. Dotaz ohledně odchodu do předčasného důchodu je úplně za čarou. Nechce se mi ani věřit, že pokud by byly výtky za porušení pracovní kázně opodstatněné, paní by zde na portálu žádala o radu. Pokud jsou ale neopodstatněné a paní píše, že zažívá v zaměstnání "peklo", je nezbytné se bránit a nepřehlížet. Znaky šikany na pracovišti a jak se bránit jsou lehce dohledatelné. Že se to děje, je fakt. Viděla jsem nechutnou šikanu zaměstnanců, ale paradoxně i opravdu nechutnou šikanu zaměstnavatele. Kontrola práce zaměstnanců je přece někdy nezbytná, to nerozporuji. To není šikana, ale právo zaměstnavale. Mě jen vytáčí do běla chování některých zaměstnavatelů k zaměstnankyním/za­městnancům v předdůchodovém věku. Paní mohla napsat víc, třeba se bojí. Na každý pád, je to mzdová účetní mnoho let, určitě zná svoje práva a povinnosti a zná práva a povinnosti svého zaměstnavatele a měla by si umět hravě poradit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).